Vlastníte byt s hypotékou, který byste chtěli prodat?

Aktualizováno: 21. 2. 2021

Vlastníte byt s hypotékou, který byste chtěli prodat? Buďte připraveni a zjistěte, jaké zařizování vás čeká a jak dlouho takový prodej přibližně trvá.

Jak dlouho trvá prodej bytu s hypotékou

Prodej bytu, na kterém vázne hypotéka, není v dnešní době vůbec nic neobvyklého. Ba naopak je tato situace poměrně běžná. Oproti prodeji bytu bez hypotéky vás čeká jen více papírování. Celý proces se urychlí tím, když kupující disponuje hotovostí. Záleží na tom, jak rychle se zvládnou jednotlivé kroky, pak celý proces může trvat v řádu několika týdnů až měsíců.

8 kroků k prodeji nemovitosti


1. Příprava na prodej – inzerce (1 týden)

Prvním krokem k úspěšnému prodeji nemovitosti je home staging, nafocení interiéru a exteriéru. Natáčení video prohlídky, 3D virtuální prohlídky. Následuje propagace na internetových stránkách realitní společnosti, případně sociálních sítí.

2. Prohlídky bytu (dny, týdny – měsíce)

Podle atraktivity se v následujících dnech začnou ozývat první zájemci a probíhají prohlídky bytu.3. Rezervace (podepisuje se na cca 30 dní, většinou po dohodě)

Pokud projeví někdo o nemovitost zájem, proběhne její blokování na základě podpisu rezervační smlouvy a složení rezervačního poplatku.

4. Řešení finančních záležitostí (cca 30 dní)

Následně se začnou řešit finanční záležitosti. Provede se vyčíslení zůstatku hypotéky, která je potřeba doplatit.

5. Podpis kupních smluv (1 den)

Po vyřešení finančních záležitostí, kdy má kupující k dispozici peníze na pořízení nemovitosti, následuje podpis kupních smluv.

6. Splacení hypotéky (cca 14 dní)

Peníze od kupujícího se dají do advokátní úschovy. Jejich potřebná část poputuje na účet banky, ve které je vedena hypotéka. Dojde tak k jejímu splacení

7. Výmaz zástavního práva a převod nemovitosti na kupujícího (25 – 30 dní)

Poté, co banka dostane peníze na splacení hypotéky, podá návrh na výmaz zástavního práva v katastru nemovitosti. Následně se nemovitost převádí na kupujícího.

8. Předání nemovitosti novému majiteli (cca po 1 měsíci od splnění kroku č. 7)

Po změně majitele v katastru nemovitostí již nic nebrání úspěšnému předání nemovitosti novému majiteli.

9 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše