Mé jméno je Nataliya Baklakova, 

vystudovala jsem právnickou školu na své rodné Ukrajině a po jejím absolvování jsem se přestěhovala do České republiky.
 

Proč zrovna Česko? Ani nevím.... Soused vyprávěl mým rodičům o tom, že jeho syn jede právě do ČR studovat, tak rodiče rozhodli, že pojedu s ním. Věděla jsem do čeho jdu? Uměla jsem česky? Ne, to ani náhodou... Netušila jsem, že existuje město České Budějovice, nebyla jsem schopna se ani představit.

Dodnes si pamatuji svůj první den v Čechách. Je mi 17 let, autobus mě přivezl na Želivského nádraží v Praze, bylo 7 hodin ráno, pršelo a nikdo pro mne nepřijel. Pořád jsem se snažila dovolat vedoucí školy, která pro mne vše zařizovala a pořád nic.....Asi po 2 hodinách mi teprve zavolala, že její syn má zpoždění a za chvilku pro mne přijede. Hurá, mám vyhráno... Za pár hodin jsem byla v Budějovicích a mohla začít žít svůj nový život.

No, nebylo to tehdy vůbec jednoduché.. A asi i proto jsem během prvních 3 měsíců přibrala 16 kg. Samozřejmě další půl roku jsem trávila především hubnutím….

Nyní už ale bylo opravdu načase začít se věnovat vzdělání. 

První rok jsem studovala hlavně český jazyk a potom, jako někteří moji spolužáci, jsem se dostala na vysokou školu, v mém případě na JČU. Byly to mé nejlepší 4 roky.  

A co mne přimělo k tomu, abych se pokusila stát realitním makléřem?

Řeknu to zbytečného vytáčení: myslela jsem si, že je to jednoduchá práce a za hodně peněz. Realita pak byla úplně jiná. První rok skoro bez přijmu... To asi potvrdí každý makléř. Je to práce, kterou musíte milovat a žít jí. Nedělat to kvůli penězům, ale protože chcete lidem skutečně pomoci. Poradit, jak správně vše zajistit, a teď' nemluvím pouze o připravě nemovitosti, ale hlavně  o právních aspektech realitního obchodu. Je tady velké množství maličkostí, které rozhodují o tom, jestli obchod dopadne ke spokojenosti klientů a v souladu s právním řádem. A veškeré tyto maličkosti musí dobrý makléř mít neustále na paměti...

Já osobně jsem makléř, který svou práci miluje. Ke každému obchodu přistupuji individuálně a dělám vše proto, abych měla za sebou jen samé spokojené a nadšené klienty.

Pokud vás můj příběh zaujal a Vy se zrovna rozhodujete o prodej nemovitosti, zavolejte mi. Dáme si společně třeba kávu...A možná, kdo ví, se stanu pro Vás zrovna tím makléřem, na kterého jste čekali celý život...

IMG_7073_Facetune_26-04-2022-12-42-49.jpg
Bc. Nataliya Baklakova