Jaký je rozdíl mezi běžnými fotografiemi pořízenými telefonem a výsledkem práce fotografa s využitím plného arzenálu profesionálního fotografického vybavení

19.08.2020

Jaký je rozdíl mezi běžnými fotografiemi pořízenými telefonem a výsledkem práce fotografa s využitím plného arzenálu profesionálního fotografického vybavení

Naše makléři používájí speciální širokoúhlé objektivy k zachycení většiny místnosti v záběru. V důsledku toho se objem místnosti vizuálně zvyšuje, což je důležité při propagací nemovitosti.

Při fotografování v interiéru je také důležité, aby stěny byly ploché, nikoli polokruhové (ano, je to možné a nevypadá moc dobře). Toho je dosaženo použitím čoček s nízkým zkreslením a následným počítačovým zpracováním obrazů pomocí drahých, specializovaných programů.

Drahé profesionální fotoaparáty poskytují ostřejší, jasnější a živější záběry než amatérské fotoaparáty nebo mobilní telefony i přesto že jsou moderný.

Použití stativu a blesku fotoaparátu nám umožní získat skvělé snímky i za velmi slabých světelných podmínek, ne vždy se podaří zachytít dobré počasí nebo polední sluničko.

Matice profesionálních kamer mají široký dynamický rozsah - to nám umožní dobře zpracovat jak světlé, tak tmavé oblasti fotografie.

Profesionální vybavení umožňuje pořizovat vysoce kvalitní noční fotografie, které mohou ukázat velkolepé umělé osvětlení budov a přitahovat pozornost potenciálních kupujících nebo pronajímatelů k vašim nemovitostem. Také večerní fotografie architektury je prostě velmi krásná a jasná.

A samozřejmě naše makléři máji bohaté zkušenosti a vždy najdou správní uhel pro nejlepší foto vašich nemovitostí a neutralizují nevýhody.

Důležité body ve fotografii nemovitostí k prodeji

Hlavním cílem při fotografování nemovitostí je ukázat veškere výhody.

Dobré fotografie zvyšují míru odezvy reklam a umožňují vám prodat nemovitost rychleji a za vyšší cenu.

Chcete-li i vy získat kvalitní fotografie, musíte mít k dispozici následující:

  • Profesionální fotografické vybavení pro fotografování
  • Dovednosti fotografa ve fázi fotografie
  • Monitor s IPS maticí pro korekci barev a specializované programy pro zpracování fotografií
  • Dovednosti fotografa ve fázi zpracování fotografií
  • Připravené místnosti pro interiérovou fotografii
  • Uklizená plocha pro venkovní fotografování (sečení trávy, odstranění zbytečných předmětů)
  • Slunečné počasí (pro pouliční fotografie)

Rady pro majitele nemovitostí:

čím méně malých detailů bude v záběru, tím lepe bude výsledná fotografie vypadat. Pokud je to možné, odstraňte všechny zbytečné věci, nábytek a techniku.

Možnosti korekce barev a

následného zpracování fotografií

Pokud byl snímek pořízen profesionálním fotoaparátem ve formátu RAW, lze jej ve fázi korekce barev výrazně vylepšit. V případě potřeby bude možné namísto ponurých šedých mraků také přilepit na modrou oblohu. A vaše fotografie se přehraje!

Existují situace, kdy nemovitost ještě není zcela připravená, ale už se musí prodávat. Moderní grafické editory vám pomohou.

Chcete-li, aby vaše fotografie vaší nemovitosti vyčnívala z fotografií konkurentů a přilákala více pozornosti, můžete ji umělecky zpracovat.

Zde jsou některé z naších fotografií: