Jak vybrat styl interiéru.

08.06.2020

Důležitá otázka: jak vybrat styl interiéru. 

Představte si: dlouho očekávaný okamžik - stěhování nebo se jenom rozhodnete "obnovit" starý interiér, ale místo radosti máte najednou pochybnosti: "Rozhodnu se o změnách, utratím spoustu peněz a času a nakonec budu zklamaný ", "nerozumím: opravdu se mi tento styl líbí, nebo to prostě vypadá skvěle v módním časopise?" Takové myšlenky nás často nutí vybírat podle starého vzoru, kupovat známé a vyzkoušené věci . Nebo do poslední vteřiny doufat, že problémy budou nějak vyřešeny samy o sobě. Výsledkem je, že závěsy se nehodí k pohovce a pohovka se nehodí s milovanou kočkou.

Abychom tomu zabránili, připravili jsme malou instrukci. Pomůže vám odpovědět na vzrušující otázky a najít samotný styl interiéru, ve kterém budete cítit se tak dobře a pohodlně, jak je to možné.

Krok 1. Hledáme inspiraci na Pinterestu
Pinterest je online služba s velkým počtem ilustrací. Toto je nevyčerpatelný zdroj inspirace, čerstvých řešení a nápadů. Na svou stránku můžete ukládat své oblíbené fotografie a obrázky (kolíky), kombinovat je do tematických sbírek (desek) a sdílet je na sociálních sítích. Shromážděte složku s atraktivním interiérem, prozkoumejte je, přemýšlejte o tom, co vás k nim přilákalo a jaké prvky byste chtěli u vás doma vidět.

Má velmi pohodlnou funkci - postupně si pamatuje, které obrázky si vyberete, a nabízí podobné snímky pro rychlé a snadné doplnění sbírky. Navíc je to skvělá volba pro ty, kteří chtějí "také, ale aby tapeta byla o dva tóny světlejší" nebo "minimalističtější lustr", ale neumí si představit, jak to bude vypadat ve skutečnosti.

Tip: nespěchejte běžet do obchodu, například za levandulovou komodu a proutěné koše, jakmile pochopíte, že srdce bije rychleji z interiérů ve stylu Provence. Nejprve je lepší sestavit moodboard s obrázky, které se vám líbí (můžete je dokonce vytisknout a zavěsit na viditelné místo) a pravidelně se k nim vracet a odstraňovat zbytečné fotografie. Postupně se objeví obecný obrázek toho, co se vám opravdu líbí, a nejen "dostal se do nálady" nebo "chytil mě do očí"

Krok 2. Porovnáme očekávání a realitu
V této fázi se vracíme z neomezeného fantasy světa do reality a rozhodujeme, které prvky našeho ideálního domova lze oživit a které je lepší odmítnout. Nejprve vezmeme v úvahu potřeby a složení rodiny. Před umístěním vany s vysokými stranami v bytě, kde žijí starší lidé, nebo přípravou skleněných přepážek, když jsou malé děti, pečlivě zvažte výhody a nevýhody.

Ujistěte se, že vybraný styl není jen vizuálně příjemný, ale také splňuje váš životní styl. Minimalistický interiér na obrázcích nebo v bytě přátel může vypadat jednoduše úžasně, ale pokud jste zvyklí obklopit se spoustou věcí, bude to nepříjemné.


Tip: zkuste pár dní nebo týdnů žít v prostředí, které chcete vytvořit ve svém vlastním domě. Například v hotelu, v venkovském domě v rekreačním středisku, v bytě pronajatém na airbnb nebo u přáteli. A pak, stejně jako u krásných bot po několika výletech: buď se ukáže, že je to určitě vaše, nebo jsou těsné a u6 se vám nezdá že jsou tak atraktivní

Krok 4. Představíme konečný obrázek a sestavíme nákupní seznam

Posledním krokem je vizualizace nápadů ve formě konečného obrázku a vytvoření nákupního seznamu (dekorační materiály, nábytek, výzdoba). To pomůže překonat převládající vzorce chování: pokud budete mít na paměti jasný obraz budoucího interiéru a budete postupovat striktně podle shop listu, vaše ruce nesahají za věci, které jste zvyklí obklopit sebe na stejném místě.

Je pravda, že sestavení prvků tak, aby bylo dosaženo harmonického interiéru, není snadný úkol. Obzvláště když chcete kombinovat funkce několika stylů v jednom prostoru najednou (například podkroví a minimalismus nebo boho a klasika). V této fázi je lepší kontaktovat designéry. Pomohou vypočítat správné množství materiálů a udělat interiér nejen krásným, ale také funkčním 

Rekonstrukce není jen o tapetách jiné barvy a modernější pohovky, ale také o počátečním bodě, okamžiku, kdy začíná život znovu od nuly. Nechte tuto cestu do nového života jednoduchou a příjemnou. Spíše pohádka se šťastným koncem než hororový příběh v duchu Stephena Kinga