Design pro začátečníky: 9 chyb a jak se jim vyhnout

27.04.2020


Každý přístup k vytvoření interiéru je individuální, a pokud nejste profesionální designér, uděláte nevyhnutelné chyby. Co mohu říci - čas od času dokonce i profesionálové dělají chyby. A proto jsme sepsali 9 chyb, kterým byste se měli vyhnout. 


1. Nepokoušejte se přesně opakovat interiér z časopisu 

Při zdobení prostoru nezapomeňte, že se jedná o interiér pro pohodlný život, nikoli o focení interiérových publikací. Neměňte dům na muzeum designu. Lesk leštěných parket a ideální vzdálenost mezi vázami - to vše je pouze pro dokonalé foto. Vdechujte do něj život a udělejte si svůj styl, nesnažte se vytvořit kopii časopisu. 

2. Nekombinujte malé objekty na malém prostoru


Většina lidi se bojí malých prostor a snaží se do nich dát maximalní množství různých věci a proto vybíraji menší domácí dekoraci. Doporučujeme vám, abyste si nevyrobili domeček pro panenky je třeba kupovat předměty střední velikosti, aby nedošlo ke snížení jejich funkčnosti a výhod. Lepší je 5 středních prvků než 10 malých 


3. Nepřetěžujte interiér detaily 

Při výběru dekorů můžete jít příliš daleko, zejména pokud pracujete s multifunkčním prostorem. Koupě 105. svíček do obývacího pokoje není správne řešení a přemýšlejte o tom, zda není zbytečná? Naučte se říkat NE některým věcem, abyste se vyhnuli přetížení prostoru. Každý potřebuje vzduch, dokonce i věci. 


4. Nepokoušejte se dodržovat jednoho stylu 

Nenechte se připoutat k jednomu stylu v interiéru. Váš domov bude schopen kombinovat moderní i klasické prvky. Je důležité vyzkoušet a rozvíjet svůj vlastní styl dekorace, bez ohledu na tradiční pohledy. 

5. Nepřehánějte se symetrii

Častá chyba v zdobení stěn: obrázky by měly být na stejné urovní a umístěny symetricky. S nudnými a pravidelnými tvary - přijďte s novým obrázkem z obrazů. Ale pokuste se je nezavěsit pod strop, pokud to není plátno v celé zdi.

6. Nezapominejte na důležitost osvětlení 

Na velikosti záleží. To platí také pro osvětlení. Při výběru svítidel a svítilen počitejte podle velikosti místnosti a výšky stropu. Do velkého prostoru - velký lustr.

7. Nebojte se používat minimalismus 

Existuje mylná představa o tom, že minimalistický moderní design je nudný a vůbec ne pro bydlení. Pokud se bojíte proměnit dům v kosmickou loď, přidejte neutrální doplňky a osobní věci . A pamatujte si na přírodní materiály, kteři obnovujou přísný obraz.


8. Nenechávejte okna bez pozornosti

Plány často nezahrnují panoramatická okna a v některých domech jsou malé od slova "úplně". Chcete-li to vizuálně opravit, zvedněte závěsovou tyč do výšky stropu a spusťte lehké vlnité závěsy. Takhle malá okna budou vypadat větší a solidnější.


9. Nevytvářejte interiér kolem jednoho předmětu 

Častou chybou nejen designérů, ale i amateru- jeden prvek interiéru v rohu. Je to jednoduché: vytvořit referenční bod pro budoucí obraz a obklopit jej kompatibilními detaily. Výstup však může mít nudný a jednostranný vzhled. Je mnohem lepší udělat několik akcentu a uspořádat kolem nich různé předměty. A místo sluneční soustavy získáte skutečnou souhvězdí pohodlí a krásy. Cesta do krásného a pohodlného trnitého interiéru je složitá. Pamatujte si na 9 hlavních "NE" a vypořádejte se s vytvářením útulné atmosféry doma, jsme si jisti.